Bel İncelten, Kalça Sıkılaştıran Egzersiz

4 ay önce yayınlandı.

GrafittartGrafittart 0 40839 0

Fit bir görüntüye kavuşmak için haftanın her gününe özel yapılacak basit hareketler yeterli...Fit ve güzel bacaklara, düz bir karına, sahip olmak için ciddi anlamda mesai harcayan çok sayıda insan var. Çünkü bunun için sadece fazla kilolardan kurtulmak yetmiyor, doğru teknikle egzersiz de yapmak gerekiyor. Fitness Eğitimeni Samantha Clayton, "Arzu etiğiniz görünüme kavuşmak ve fiziğinizi güçlendirmek için kendinize zaman ayırın. Hayal ettiğiniz vücuda kavuşmak için her gün egzersiz yapın" önerisinde bulunuyor. Clayton’ın beli incelten, kalça ve bacakları sıkılaştırmaya yardımcı olan gün gün egzersiz programı şöyle:

Alıntıdır : www.ntv.com.tr

PAZARTESİ / 30 dakika eğimli yüzeyde koşu ve yürüyüş

PAZARTESİ / 30 dakika eğimli yüzeyde koşu ve yürüyüş

Eğimli yüzeyde koşmak ya da yürümek, kalça ve arka bacaklarınız için ağırlık çalışmak gibidir, bu bölgeleri toplar ve sıkılaştırır. Kardiyovasküler egzersiz olduğu için de yağ yakmanızı sağlar.

SALI / Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri

SALI / Squat, lunge, mountain climber ve step up egzersizleri

Güçlü bacak kaslarına, hayal ettiğiniz fit ve sıkı vücuda sahip olmanıza yardım edecek bu egzersiz hareketlerinin her birini 15’er kez 4 set halinde yapın. Zamanla elinize su şişeleri ya da dambıl alıp alıp hareketleri bu ağırlıklarla yapın.

ÇARŞAMBA / Dinlenme ve esneme günü

ÇARŞAMBA / Dinlenme ve esneme günü

Dinlenme egzersiz kadar önemlidir. Bu süreçte vücudunuz kendi kendini onarır. Dinlenme günlerinde esneme hareketleri yapmanız ise ağrıyan kaslarınızı rahatlatacaktır.

PERŞEMBE / Intevral antreman

PERŞEMBE / Intevral antreman

Intevral antreman kısa sürede yağ yakıp sonuç almak için muhteşem bir yoldur. Dizleri karna çekme, şınav, mekik, ayakta oblik mekik, tek bacakla sıçrama, ip atlamadan oluşan her bir hareketi sırayla 45 sn boyunca yapın ve 15 sn dinlenin. Bunu 30 dakika boyunca tekrarlayın.

CUMA / Aktif dinlenme günü

CUMA / Aktif dinlenme günü

Sabit egzersizler yağ yakmanıza destek olur. Hem eğlenceli hem de sağlıklı bir aktivite ile stres atmanızı sağlar. Bisiklete binin, yüzün ya da yürüyün. Yavaş hızda 1 saat boyunca spor yapın.

CUMARTESİ / Yoğun antereman günü

CUMARTESİ / Yoğun antereman günü

Cumatesi günü yoğun spor yapın. Bacak ve karın bölgenizi çalıştıracak egzersizler tercih edin. Kendinizi bir hafta önceki antemanlarınızdan daha fazlasını yapmak için motive edin. Tavsiyem sevdiğiniz ancak limitlerinizi biraz zorlayacak egzersizler seçmeniz. Ancak sakatlık yaşamamak adına kendinizi fazla zorlamamanızı ve dikkatli olmanızı öneririm.

PAZAR / Dinlenme

PAZAR / Dinlenme

Bu egzersiz programını, dengeli beslenme ile destekleyerek 6 hafta boyunca uygulayın. Kısa zamanda dengeli, sıkı ve güzel bir vücuda sahip olacaksınız. Zaman zaman zor gelebilir ama sıkı ve sağlıklı bir vücudu, kolay yollla elde edemeyeceğinizi unutmamanız lazım. Sağlığınıza her zaman öncelik verin, unutmayın güzellik sağlıktan gelir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER

KELİMELER KİFAYETSİZ KALDI!

78
78
78
78
78
78
78

FACEBOOK YORUMLARI