Göğüs Sarkmasına Karşı 5 Egzersiz

4 ay önce yayınlandı.

BlackSwanBlackSwan 0 2607 0

En sağlıklı ve doğal korunma yöntemi olan sporla, göğüs sarkmasıyla savaşmak için, en etkin 5 egzersiz hareketini rutin bir şekilde devam ettirmenin faydasını kısa sürede göreceğinizden şüpheniz olmasın.

Göğüslerin Şeklinin Bozulmaması İçin Yapılması Gerekenler

Göğüslerin Şeklinin Bozulmaması İçin Yapılması Gerekenler

Sütyen yer çekimine karşı yapılmış olan mükemmel bir icattır. Sarkmaları engelleyerek derinin gerilmesini engeller. Sadece gündüzleri değil geceleri de takılması uygundur çünkü özellikle yan yatıldığı durumda sütyen olmadığı zaman göğüs arasında kırışıklıklar oluşmaya başlayabilir. Göğüs arası özellikle yazın güneşe çok maruz kalmaktadır ve buradaki derinin çok ince olmasından dolayı aşırı güneş deride hızlı yaşlanmaya sebep olacaktır. Günlük olarak yapılan duşun ılık, mümkünse soğuk su ile yapılması göğüs derisinin uyarılmasını ve böylece gerilmesini sağlayacaktır. Düzenli olarak bu şekilde yapılan duş bu bölgenin daha gergin ve sarkmalardan uzak olmasını sağlayabilir. Duş sonrası mutlaka nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Spor dallarından göğüslerin dik kalmasına en çok faydalı olanları yüzme ve ağırlık sporlarıdır. Bu spor dalları göğüs kaslarını yoğun bir şekilde çalıştırmaktadır ve daha diri bir bedene sahip olmayı sağlamaktadır. Herhangi başka bir spor dalı ile uğraşıyorsanız bile mutlaka ağırlık egzersizlerini spor programınıza dahil etmelisiniz. Yukarıda anlattığım hususlar ile göğüslerde sarkmalar azalacak ve göğüsler daha sıkı bir hal alacaktır. Göğüslerinin büyüklüğünden şikayet edenler ise bu egzersizler ile bu bölgedeki yağ dokusunu azaltarak göğüs küçültme yoluna gidebilirler.

Basit şınav

Basit şınav

Yerde yüz üstü pozisyondayken, ellerinin üzerinde doğrul. Bacakların ve kolların gergin olsun. Omuzların el bileklerinin hizasında olsn. Nefes al ve vücudunu aşağı indir. Omuzların bileklerin tam üzerine geldiğinde dur ve tekrar doğrul. Bu bir tekrardır ve hareketi 10 tekrar halinde yapman gerek.

Köprü Pozisyonu

Köprü Pozisyonu

Sırt üstü uzan. Dizlerini kır. Ağırlıkları eline al ve göğüs hizanda birleştir. Ayak tabanlarından güç alarak kalçanı havaya kaldır. Ağırlıkları yukarıya doğru kaldır. Kolların dümdüz olsun. Sonra ağırlıkları indirerek bir önceki pozisyonuna dön. Bu, bir tekrardır. 12 tekrar yapacağın bu hareket aynı zamanda kalçalarını da sıkılaştıracaktır.

Çapraz Şınav

Çapraz Şınav

Şınav pozisyonunda bekle. Eş zamanlı olarak, sağ elini sol elinin önüne alırken sol ayağını da sol tarafa doğru al. Sonra da sol elini ve sağ ayağını eş zamanlı olarak sol tarafa alarak şınav pozisyonuna geri dön. Bu bir tekrardır. 12 tekrar yapacağın bu hareket aynı zamanda omuzlarını da çalışırır.

Kanat Açma

Kanat Açma

Ağırlıkları her iki eline al. Bileklerin öne doğru dursun. Dizlerin gergin ve bacakların birbirine biraz yakın dursun. Belini hafifçe bükerek öne doğru eğil. Kollarını yana doğru, yukarı kaldır ve indir. Bu bir tekrardır. 12 tekrar halinde yapacağın bu hareket aynı zamanda üst sırt kaslarını da çalıştıracaktır.

Yere sırt üstü uzanıp dizlerini birleştirerek yukarı kaldır. Bacaklarını yere paralel olacak şekilde, dizlerinden 90 derecelik açıyla kır. Alt karın kaslarını kullanarak, belini yere iyice yapıştır. Ağırlıkları al, ve kollarını tavana doğru kaldır ve göğüs hizanda birleştir. Avuçların birbirlerine dönük olsun. Gövden sabitken, kollarını yanlara doğru aç. Sonra kollarını tekrar kaldırarak, bir önceki pozisyona gel. Bu bir tekrardır. Bu hareketi 12 tekrar halinde yap. Bu hareket hem göğüslerini çalıştırdığı kadar, karın kasların için de gayet iyi olacak

GÖRMEK VE SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

GÖRMEK VE SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Magic Form Sütyen

Görmek Ve Satın Almak İçin Tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER

KELİMELER KİFAYETSİZ KALDI!

78
78
78
78
78
78
78

FACEBOOK YORUMLARI