Limondan Gelen Mucizevi Güzellik

6 ay önce yayınlandı.

BlackSwanBlackSwan 0 4164 180

Hem bakım ürünü olarak hem de yiyecek.. C vitamini mucizesi Limon.

1. Saç ve Limon ne alaka demeyin sonuçları ağız buruşturucu.

1.  Saç ve Limon ne alaka demeyin sonuçları ağız buruşturucu.

Accayyip uygun fiyata alabileceğiniz sprey şişelerine limonu sıkın, içerisine birazcık saç kremi ilave edin ve salla babam salla şişeyi. Çünkü limon, saç diplerinize daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor. Limon suyunu saçınızın rengini açmak için kullanabilir, ayrıca limon suyunu saçınıza sürüp, büyük bir kule değil belki ama basit şekillendirmeler yapabilirsiniz. Hassas ciltler için eşit miktarda su ile karıştırılması önerimdir. Saç diplerinize sürdüğünüzde kepeği söküp attığını da göreceksiniz.

2. Pasta Aroması

2. Pasta Aroması

Limon kabukları pastaları süslemek ve aroma vermek için harikadır. Kullanılmış limon kabuklarını rendeleyip şeker ile karıştırın. Kavanozun içerisinde buzdolabında uzun bir süre saklayabilirsiniz. Böylece pasta yaparken elinizin altında hazır bulunur. Vitamininden bahsetmedim bile! Kemoterapi’den 10.000 kat daha güçlü ! Limonata yaptınız, kabukları elinizde kaldı? Çöpe mi? İsraf! Rendeleyin, minik bir saklama kabına koyun ve atın buzluğa. En olmadı, alkol içerken içine biraz sevgi serpiştirirsiniz, harika oluyo!

3. Eğer biri pilavı güzel yapıyorsa onunla evlenebilirsiniz! Pilavın da güzel olması demek tane tane olması demek değil de ne demek?

3. Eğer biri pilavı güzel yapıyorsa onunla evlenebilirsiniz! Pilavın da güzel olması demek tane tane olması demek değil de ne demek?

Pilavınızı pişirirken bir parça limonu kabuğuyla beraber tencereye koyun. Ajan Limon bir sürü fitne fücur ile tüm pirinçleri ayıracak! Ayrıca yemeklere ilave ettiğiniz limon kabuklarıyla, cildinizdeki değişimi de göreceksiniz.

4. Size değersiz gözüken limon kabuklarını güneşte kuruttuğunuzda aslında harika bir temizleyici oluyor. Kendinden parlatmalı hem de.

4.  Size değersiz gözüken limon kabuklarını güneşte kuruttuğunuzda aslında harika bir temizleyici oluyor. Kendinden parlatmalı hem de.

Hatta bu kuru kabukları rendeleyerek özgün baharatınızı yapın.

5. Yine kabukları değerlendirebileceğiniz bir seçenek bu kez sağlık!

5. Yine kabukları değerlendirebileceğiniz bir seçenek bu kez sağlık!

Limon kabuklarınızı dilediğiniz gibi rendeleyip salata’larınızın üzerine serpiştirebilirsiniz. Çünkü kabuklardaki Polifenoller’le kadınların yumurtalık kanserini riskini bariz bir şekilde düşürdüğü gözlemlenmiştir. Alkol aldıktan sonra karaciğer ve safra kesesine yaptığı iyileştirmeden ve tam bir toksinlere kış kış demesinden bahsetmiyorum bile. Bence önemli?

6. Bu kez donduruyoruz!

6. Bu kez donduruyoruz!

Dünyanın en büyük ilaç üreticisi firmalarından birinin beyanına göre 1970'den beri 20'nin üzerinde yapılan laboratuvar testlerinde limon ekstrelerinin uygulanmasıyla; içlerinde kolon, kalın bağırsak, meme, prostat, akciğer ve pankreas da olmak üzere 12 kanser tipinde başarılı sonuçlar alınmıştır. Buzlukta üşüdükten sonra donan limonumuz rendelenmeye hazır hale geldikten sonra onu rendeleyip, sebze salatasına, dondurmaya, çorbaya, makarnaya, makarna sosuna, balık porsiyonlarına katabilirsiniz. Yemeklerin tamamı, daha önce hiç tatmadığınız mükemmel bir lezzet kazanacaktır.

7. Gelelim Limon’un faydalarına, saymakla bitmez, iyisi mi? Siz evinizdeki limonu eksik etmeyin. Balkonunuzda, pencere önünde yetiştirebilir, benim limonum benim kararım diyebilirsiniz.

7. Gelelim Limon’un faydalarına, saymakla bitmez, iyisi mi? Siz evinizdeki limonu eksik etmeyin. Balkonunuzda, pencere önünde yetiştirebilir, benim limonum benim kararım diyebilirsiniz.

Salata yapmak için kullandığınız limonun çekirdeklerini çıkarın. Dibine çakıl taşları yerleştirdiğiniz cam bir kavanoza koyacağınız nemli pamuğu iki kat yaparak arasına limon çekirdeklerini dizin ve filizlenmelerini bekleyin. Saksı seçimi metal olursa, toprağın demir ihtiyacı giderilmiş olur. Yerini değiştirmemeye özen gösterin! Yaprak döker ! Isıtıcı, petek yanlarından uzak, güneşi görebilen, ferah bir ortam verin ona. O da size limon versin.

8. Görsel iğrenç evet. Ama o saatlerce süren ve uyutmayan kaşıntıyı başka şekilde ifade edemezdim !

8. Görsel iğrenç evet. Ama o saatlerce süren ve uyutmayan  kaşıntıyı başka şekilde ifade edemezdim !

Sivri sinek ısırıklarından sonra nasıl kaşındığımızı biliriz. Sakin olup, asabımızı bozmadan buz dolabına gidip bir limon alıyoruz ve kaşınan bölgeye sürüyoruz. Kaşıntıyı durdurmakla kalmayıp, mikropları kırıyor, serinletiyor ve sizi yastığınızla tekrar buluşturuyor.

9. M ile başlayan N ile biten ? Sizi DELİRTEN evet o!

9. M ile başlayan  N ile biten ? Sizi DELİRTEN evet o!

Migren ! İçimizden 10’a kadar saymayı beklemeden, hemen limona koşuyoruz! Çünkü ; Limon kabuklarında bulunan protein miktarı (%9.42), yağ (%4.98), selüloz (%15.18), sodyum (755.5 mg/100g), potasyum (8600 mg/100g), kalsiyum (8452.5 mg/100g), bakır (4.94 mg/100g), demir (147.65 mg/100g), magnezyum (1429.50 mg/100g), daha çok var ben yazmayayım siz bir çay yapıp sağlama yapın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER

KELİMELER KİFAYETSİZ KALDI!

78
78
78
78
78
78
78

FACEBOOK YORUMLARI