Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

7 ay önce yayınlandı.

SimonSimon 0 3303 179

Çoğu İnsanın Bir Döneminde Sorunu Haline Gelmiş Sivilce ve Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer? Bu izlerden kurtulmak için evde bir 15 dakikanızı ayırarak duru bir cilde kavuşabilirsiniz. Sivilce izlerinin nasıl giderileceği konusunda detaylı araştırmalarımız sonucu birçok önemli bilgi edindik ve bunları sizlerle paylaşmak istiyoruz...

1. Elma Sirkesi

1. Elma Sirkesi

Cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayacı özelliği mevcuttur. Bu nedenle cilt bakım maskelerinde kullanılan en önemli bitkisel ürünlerden birisidir. Elma sirkesi, günlük olarak akşam yatmadan önce mutlaka cilde pamuk ile sürülmeli ve masaj yapılmalıdır. Bu, sivilce lekelerinin oluşturduğu boşlukların doldurulması açısından son derece önemli olduğu gibi lekelerin de kapanmasını sağlayacaktır.

2. Toz Şeker

2. Toz Şeker

Toz şeker cilt maskeleri için özellikle peeling etkisi yapan bir maddedir. Toz şeker, ciltte peeling etkisi yapar ve uygulanış şekli yüzünüzü iyice yıkadıktan sonra her akşam hafif nemli toz şekeri yüzünüze yine masaj yapar edası ile yedireceksiniz.

3. Bal

3. Bal

Cildin kaybettiği sıvıyı belli bir miktarda cilde kazandırmak için önemli bitkisel yöntemlerden birisi olarak dikkatleri çekiyor. Herhangi bir karışım olmadan doğal balı yüzünüze sürün ve sonrasında biraz bekleyerek iyice yıkayın.

4. Domates

4. Domates

Yapmanız gereken sivilce çıkar çıkmaz hemen domatesten bir dilim keserek sivilcenin üzerine bastırmak. Yaklaşık 5 dakika kadar sivilcenin üzerinde kalan domates içerisinde bulunan etken maddeler sayesinde sivilcenin sönmesini sağlıyor. 2-3 kere uyguladıktan sonra sivilce küçülürken aynı zamanda hiç iz bırakmadan da geçmiş oluyor.

5. Buz

5. Buz

Buz, cildinizdeki yara ve sivilce izlerinin boyutunu küçültür. Buzdolabından bir kaç kalıp buz alın ve bir beze sarın. Sonra bu buzlu bez ile sivilce izi olan yeri nazik hareketlerle ovun. Ciddi sonuçlar alana kadar bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER

KELİMELER KİFAYETSİZ KALDI!

78
78
78
78
78
78
78

FACEBOOK YORUMLARI