20’li Yaşlarda En Çok Yapılan 6 Moda Hatası

9 ay önce yayınlandı.

BlackWhiteBlackWhite 2 63498 11

20’li yaşlar birçoğumuz için moda denilen sihirli dünyanın kapılarını ilk kez araladığımız ve alışverişin tadını almaya başladığımız yaşlar. Zevklerimizin şekillenmeye başladığı, sevdiğimiz tasarımcıları, favori alışveriş adreslerimizi ve stilimizi belirlediğimiz bu yaşlar, aslında moda konusunda hata yapmaya da en çok meyilli olduğumuz zamanlar. Örneğin hepimiz alışverişe çok düşkün olduğumuz bu dönemde, sürekli değişen trendleri alışveriş yapmak için bahane olarak kullandık. Ya da son paramızla o çok beğendiğimiz ayakkabıyı alarak ay sonuna kadar sonuçlarına katlandık. Biz, bu yaşlarda en çok yapıldığını düşündüğümüz hataları bir araya getirdik. Eminiz siz de kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Sonuçta, hangimiz en sevdiğimiz Beverly Hills karakterine benzemeyi hayal etmedik ki?

Alıntıdır : listelist.com

1. Çamaşır yıkamak istemediğiniz için alışveriş yapmak

1. Çamaşır yıkamak istemediğiniz için alışveriş yapmak

Zaman zaman kendinizi “Bir tişört ya da yeni bir jeanden n’olur ki?” diye gazlayarak yıkamaya üşendiğiniz kıyafetlerin acısını cüzdanınızdan çıkardığınıza eminiz. Neden mi? Çünkü biz de yaptık; kimi zaman da su tasarrufu bahanesiyle :)

2. Ayağınızı rahatsız eden topuklu ayakkabılar giymek

2. Ayağınızı rahatsız eden topuklu ayakkabılar giymek

Çünkü bir kadına doğru ayakkabı verildiğinde dünyayı bile fethedebilir. Ne var ki, Marilyn Monroe’nun kastettiği sadece ayakkabıların güzelliği olmasa gerek. Yanlış ayakkabı seçiminin hem kısa hem de uzun vadede olumsuz geri dönüşleri olabilir. Aman dikkat!

3. İndirimleri kaçırmamak için gereksiz alışveriş yapmak

3. İndirimleri kaçırmamak için gereksiz alışveriş yapmak

İndirim dönemleri, hepimizin alışveriş yapmaktan en çok keyif aldığı zamanlar. Çünkü hem alışverişi seviyoruz, hem de daha az paraya daha çok şey alabiliyoruz. Sonra da gardıroplarımızın içinden çıkamıyoruz değil mi? İndirim dönemlerinde alışveriş yaparken, satın alacağınız ürünün indirimli fiyatını görmezden gelip sezon fiyatına alıp almayacağınızı düşünün. Belki de yakalamak istediğiniz indirimdeki o parça değil, sadece indirimde alışveriş yapmanın keyfidir.

4 .Bütün maaşınızı sezon trendlerine yatırmak

4 .Bütün maaşınızı sezon trendlerine yatırmak

Moda söz konusu olduğunda, klasiklere ve kaliteye yatırım yapmak her zaman öncelikli kuralınız olsun. Her sezon değişen trendlere yetişmek mümkün değil; geçen sezonun trendleriyle dolaşmak istemiyorsanız, akıllı alışveriş yapın.

6. Stilinizi yansıtmayan şeyler giymek

6. Stilinizi yansıtmayan şeyler giymek

Her ne kadar 20’li yaşlar stilinizi keşfetmeniz için en uygun dönem olsa da, moda konusunda çok deneysel takılmak içinde mutsuz olduğunuz bir kıyafetle dolaşmanıza neden olabilir. Denemek istediğiniz yeni ve farklı bir trend varsa, bu trendi kendi stilinize uyarlamaya çalışın.

Bonus : Bukombin.com Takip etmemek :)

Bonus : Bukombin.com Takip etmemek :)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İÇERİKLER

KELİMELER KİFAYETSİZ KALDI!

78
78
78
78
78
78
78

FACEBOOK YORUMLARI