Yasal Uyarı

Son değişiklik: Eylül, 2015
Bukombin Bilişim ve Teknoloji AŞ olarak ( “Bukombin” veya “Biz” ) bu yasal uyarı metnini www.bukombin.com internet sitesini ( “Site” ) kullanan tüm internet kullanıcılarını ( “Kullanıcı” ) bilgilendirmek amacıyla hazırladık. Uyarı, Site ve Site içeriğinde yer alan uygulama ve servislerin kullanımına ilişkindir.

Site, tüm internet kullanıcılarına açık bir giyim ve moda platformdur. Site üzerinden internet kullanıcılarına herhangi bir ürün satışı yapılmaz. Site bir e-ticaret ortamı değildir. E-ticaret hizmeti sağlayan hizmet sağlayıcılar için aracılık yada hizmet sağlayıcılığı yapmamaktadır. Dolayısıyla Site, bir aracı e-ticaret hizmet sağlayıcı konumunda da değildir..

Site, internet kullanıcılarının modayı takip etmelerine, giyim ürünleri ve benzerlerini iki boyutlu olarak kombine edilebildiği uygulamaları sayesinde kullanıcıların giyimlerini kolayca planlamalarına ve giyim tarzları konusunda daha kolay karar verebilmelerine, kendi zevkleri doğrultusunda yarattıkları giyim kombinasyonları ile giyim konusundaki tarz, fikir ve görüşlerini internet ortamında paylaşmalarına hatta diğer internet kullanıcıları ile etkileşime girerek kendi moda akımlarını yaratabilmelerine, moda trendlerini yönlendirebilmelerine olanak sağlamayı amaçlar. Site ve Site içinde yer alan uygulamalardan nasıl faydalanılacağı Kullanıcı’nın kendi seçimine kalmıştır.

Kullanıcı Site’ye ve içeriğindeki uygulamalara sadece hoşça vakit geçirmek amacıyla da erişebilir.

Site, tüm internet kullanıcılarına açık bir giyim ve moda platformdur. Site üzerinden internet kullanıcılarına herhangi bir ürün satışı yapılmaz. Site bir e-ticaret ortamı değildir. E-ticaret hizmeti sağlayan hizmet sağlayıcılar için aracılık yada hizmet sağlayıcılığı yapmamaktadır. Dolayısıyla Site, bir aracı e-ticaret hizmet sağlayıcı konumunda da değildir..

Kullanıcının çeşitli amaçlarla kullanabileceği giyim ve kozmetik kombinasyonları, yine Kullanıcı tarafından Site’de yer verilen ürünlerin bir elektronik uygulama/simulasyon aracılığıyla seçilip birleştirilmesi yoluyla yaratılır. Seçilebilecek ürünler ağırlıkla internet üzerinden satışı yapılan çeşitli marka ve türde giyim ve kozmetik ürünleriyle sınırlıdır. Söz konusu ürünler Site editörleri tarafından, çeşitli markaların yada e-ticaret sitelerinin ( “Tedarikçi” ) internet ortamında satış amaçlı sergilediği ürünler içerisinden özenle seçilir ve Site’ye bağlanır ( linklenir ). Biz bu ürünleri Site içine linkleyerek topladığımız ve kategorize ederek kombin yapmanızı sağladığımız Site içeriğine “Stilini Yarat” adını veriyoruz.

Kullanıcı bağlantı ( link ) verdiğimiz söz konusu ürünleri satın almak isteyebilir. Bunun için “Stilini Yarat” içeriğimizdeki ürünlerin bağlantılarına ( linklerine ) tıklamak yeterlidir. Bu şekilde ürünlerin satıcısı olan markaların yada e-ticaret sitelerinin satış sayfalarına ulaşmış olursunuz. Tıkladığınız anda söz konusu sayfaların güncel olup olmaması Bizim ilgili bağlantıları ( linkleri ) en son ne zaman güncellediğimizle ilgilidir yani güncelleme hızımıza bağlıdır. Bu bağlantılara tıkladığınızda ürünün güncel fiyat veya stok bilgisini alamıyor ya da ürünle ilgili bir sayfa ile karşılaşmıyorsanız, Tedarikçi’nin internet sayfasında yaptığı bir güncellemeyi Biz henüz farketmemişiz demektir. Güncelleme işlemini sıkça ve düzenli olarak yaparız, fakat ilgili satış sayfalarına herhangi bir anda kesinlikle güncel erişim sağlayacağınızı garanti edemeyiz. Güncellemeler konusunda daha dakik olmak için çalışıyoruz.

Bağlantı ( link ) verilen çeşitli ürünlerin tedarikçilerinden yapabileceğiniz alışveriş tamamıyle Siz ve Tedarikçiler arasında gerçekleşir. Kullanıcı, Site kullanımı neticesinde alabileceği nihai alışveriş kararlarından önce Site’de ürünlerine link verilen Tedarikçi’nin internet sayfalarının güncel ve geçerli olup olmadığını incelemeli, Tedarikçi internet sitelerinin kullanım şartlarını varsa gizlilik politikalarını gözden geçirmeli ve değerlendirmelidir.Bukomin, Tedarikçi ile Kullanıcı arasında gerçekleşebilecek herhangi bir alışverişin hiçbir safhasından sorumlu değildir. Bukombin, ürünler hakkında verdiği bilgiye dayanılarak Tedarikçi’lerle yapılan işlemlerden ve her ne şekilde olursa olsun Kullanıcı veya üçüncü şahısların uğrayabileceği zarardan dolayı sorumlu tutulamaz. Site’de yer alan bütün ürünlerin satış süreçlerine ilişkin yükümlülükler ile marka ve isim hakları ilgili Tedarikçi’ye aittir. Kullanıcı’nın 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkındaki Kanunu 61,62,63 ve 84. maddeleriyle belirlenmiş hakları mahfuzdur.

Ayrıca Bukombin Site içeriğinde ürün içermeyen bazı internet sitelerinin görüntülerine ve bağlantılarına da yer verebilir. Bu bağlantılar genellikle sanal makineler aracılığıyla oluşturulmaktadır. Kullanıcının bu bağlantıları tıklayarak erişeceği diğer internet sitelerinin içeriğinden ve bu diğer sitelere bağlantı verildiğinde www.bukombin.com içeriğinde belirebilecek görüntülerden Bukombin sorumlu değildir. Fakat Bukombin, bu yolla içeriğine düşen rahatsız edici, uygunsuz, saldırgan bulduğu ya da yasalara aykırı bazı görüntüleri düzenli olarak eler ve Site içeriğinden çıkarır.

Site içinde verdiğimiz diğer doğrudan reklamlar ( Bannerlar, Skin Page tabir edilen diğer reklam türleri vs.) konusunda 6502 sayılı Tüketici Korunması Hakkındaki Kanun ve Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği çerçevesinde yükümlülüklerimizi yerine getirmekteyiz.

Bukombin Kullanım Şartları Sözleşmesi’nin ve Bukombin Gizlilik Politikası’nın Site’yi kullanılmadan önce okunması tavsiye edilir. Sözleşme ve yazılı Gizlilik Politikamız ile belirtilen şartların sizin için uygun olmaması halinde lütfen www.bukombin.com internet sitesini kullanmayınız.

Sitenin bazı uygulamalarını kullanmak üyelik şartına tabidir. Siteyi kullanarak veya kişisel bilgilerinizin yer alacağı üyelik formunu doldurarak Bukombin Kullanım Şartları Sözleşmesi ve Bukombin Gizlilik Politikası’nda yazılı şartları kabul etmiş sayılırsınız.

Bu yasal bilgilendirmenin içeriği zaman zaman tarafımızdan değiştirilebilir. Kullanıcı’ya Site’ye sağladığı her erişimde yasal uyarı sayfasını ziyaret etmesini tavsiye ederiz.